SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA 6-3 3-6 6-4 | VICTORIEEEE! Simona Halep e in finala la Doha dupa o REVENIRE FANTASTICA in decisiv!

simona halep elina svitolina halep rezultat simona halep elina svitolina scor simona halep elina svitolina simona halep elina svitolina doha Tenis SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA
Data publicarii: Vineri 15 Februarie 2019, 17:48
Data actualizarii: Vineri 15 Februarie 2019, 17:57

Urmareste meciul dintre Simona Halep si Elina Svitolina live pe www.sport.ro, pe facebook.com/www.sport.ro si in aplicatia Sport.ro!

SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA 6-3 3-6 6-4

VICTORIEEE! Simona Halep revine fabulos dupa ce a fost condusa cu 1-4 in decisiv si castiga meciul! Romanca e in finala la Doha! Urmatoarea adversara va fi Angelique Kerber sau Elise Mertens.

• SIMONA HALEP - ELINA SVITOLINA, LIVE 15:30 | Halep, la un pas de marea finala: cum a reactionat cand a aflat ca Svitolina ii va fi adversara! Istoricul intalnilor directe

Set 3

5-4 BREAK Simona Halep! Romanca va servi pentru meci si calificare in finala!

4-4
Revenire FABULOASA a Simonei! Halep restabileste egalitatea in decisiv dupa un game castigat la 0!
3-4 Re-break Simona Halep!
Romanca va servi pentru a restabili egalitatea in decisiv
2-4
Game extraordinar jucat pe serviciul Simonei, pe care romanca reuseste, in cele din urma, sa-l castige, dupa ce a salvat 3 mingi de break!
1-4
Svitolina e peste tot! Simona nu gaseste raspunsuri pe serviciul adversarei
1-3
Simona isi castiga cu emotii serviciul, dupa ce a salvat o minge de break
0-3
Svitolina trece prin momente extraordinare de joc si isi castiga repede serviciul
0-2 Break Svitolina!
Simona greseste mult, iar adversara profita si preia avantajul inca din startul setului decisiv
0-1 Svitolina nu cedeaza si castiga primul game pe propriul serviciu in setul decisiv

Set 2

3-6 SET SVITOLINA! Adversara mai face un break si castiga setul al doilea! Simona trimite multe mingi lungi, care ies in afara terenului

3-5
Simona salveaza o minge de 5-3, insa pe a doua nu o mai poate controla si trimite in afara terenului

3-4
Un game la serviciu solid pentru Simona, care castiga mai usor mingiile pe propriul serviciu
2-4 Svitolina pastreaza avantajul break-ului. Simona risca mai mult, insa greseste pe masura
2-3 Simona Halep reuseste niste lovituri extraordinare si da semne ca si-a regasit jocul in setul al doilea! Trebuie sa recupereze break-ul

1-3
Svitolina isi consolideaza avantajul si castiga la 15 game-ul la serviciu
1-2
Simona nu mai gaseste loviturile optime, iar Svitolina face break. Romanca este vizibil nervoasa pentru nereusitele sale

5-3
Simona se apropie la un game de castigarea primului set, insa are nevoie sa faca break

2-1
Primul break al meciului este reusit de Simona! Halep trece la conducerea setului

1-1
Halep egaleaza rapid!
0-1
Svitolina isi face primul serviciu si castiga primul game al meciului.

Simona Halep - Elina Svitolina se intalnesc in semifinalele turneului de la Doha. Va fi a opta intalnire dintre cele doua sportive.

Halep: Nu ma intereseaza clasamentul WTA

Imediat dupa victoria cu Lesia Tsurenko, Simona Halep a fost intrebata de micul salt din clasament, insa a spus ca nu este un subiect care o intereseaza. "Nu mai conteaza acum clasamentul. Vreau doar sa castig fiecare meci in parte. Intru pe teren ca sa dau totul si sa fiu cat de buna pot fi. Aucm sunt pe doi si voi lupta ca sa fiu din nou numarul 1. Tot ce vreau este sa intru pe teren si sa ma bucur de tenis", a spus Halep.

Simona Halep - Elina Svitolina H2H

Simona Halep si Elina Svitolina s-au intalnit de 7 ori pana acum. Ucrainianca s-a impus de 4 ori, in timp ce Halep a castigat trei partide.

Simona Halep a invins-o pe Svitolina in 2017 la Roland Garros, in 2014 la Fed Cup si in 2013 la Turneul Campioanelor. In schimb, Simona Halep a pierdut la Roma, de doua ori, la Turneul Campioanelor si la Rogers Cup.

Halep nu stia ce adversara va avea in semifinale

Simona Halep a oferit faza zilei ieri, imediat dupa meciul cu Julia Georges. Romanca nu stia ce adversara o asteapta in semifinale.

"Sunt foarte multumita, a fost un meci foarte complicat. E greu sa joci impotriva Juliei, serveste foarte puternic si loveste tare cu forehandul. Dar ma bucur ca sunt aici, nu am vrut sa plec de la Doha. Le multumesc tuturor celor care au venit, romanilor din tribune. Este o atmosfera fantastica aici. Multumesc, Doha, pentru ca ma simt extraordinar de fiecare data cand vin aici. Nu stiu cu cine joc mai departe! Cu Svitolina?! Ok, va fi o misiune complicata, dar vreau sa castig", a spus Simona Halep.

Urmareste meciul dintre Simona Halep si Elina Svitolina live pe www.sport.ro de la ora 15:30!