SIMONA HALEP - CAROLINE WOZNIACKI // Gestul facut de Darren Cahill in tribune imediat dupa setul castigat de Simona | VIDEO

Simona Halep finala australian open simona halep caroline wozniacki simona halep caroline wozniacki Tenis
Data publicarii: Sambata 27 Ianuarie 2018, 12:31
Data actualizarii: Sambata 27 Ianuarie 2018, 12:34

Simona Halep - Caroline Wozniacki este finala Australian Open din 2018.

Simona Halep a pierdut primul set, la tiebreak, scor 6-7(2-7), insa a revenit spectaculos in setul al doilea pe care l-a castigat cu 6-3.

Simona Halep s-a resimtit pe finalul setului secund si a cerut interventia medicului. Simona Halep s-a accidentat la glezna stanga chiar din primul meci si a fost nevoita sa joace doua partide extrem de lungi pe parcursul turneului. Simona Halep a stat pe teren cu aproape 2 ore mai mult decat Wozniacki, de aici si problema medicala din setul al doilea al finalei.

Imediat dupa ce Simona Halep a castigat setul al doilea, Darren Cahill s-a ridicat din tribune si i-a transmis sa ramana calma, dar si ca urmeaza o pauza de 10 minute inainte de setul decisiv.