Simona Halep belinda bencic Dubai Tenis WTA Tenis SIMONA HALEP - BELINDA BENCIC | Organizatorii au anuntat ora meciului din sferturile de finala! Halep si Bencic e 1-1 in intalnirile directe
Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 21:54
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 21:56

Simona Halep se va duela cu Belinda Bencic pentru un loc in semifinalele turneului de la Dubai!

Simona Halep o va intalni pe jucatoarea elvetiana Belinda Bencic in sferturile de la Dubai! Ea a trecut de Lesia Tsurenko, scor 6-3, 7-5, in timp ce Bencic a invins-o pe Sabalenka mult mai greu, cu 6-4, 2-6, 7-6. Sabalenka a ratat 6 mingi de meci!

Meciul dintre Simona Halep si Belinda Bencic se va disputa joi, de la ora 17:00!

SIMONA HALEP - BELINDA BENCIC H2H

Simona Halep si Belinda Bencic s-au mai intalnit de doar doua ori pana acum, fiecare dintre jucatoare obtinand o victorie.

Halep s-a impus in 2014, la Wimbledon, scor 6-4, 6-1.

De cealalta parte, Bencic a profitat de un abandon al Simonei halep la meciul din 2015, de la Mastersul Canadei. Simona s-a retras in setul decisiv, la scorul de 6-7, 7-6, 0-3.