Tenis

TURNEUL DE LA DUBAI | ULTIMA ORA: Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi! Cu cine se va duela!

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile turneului de la Dubai.

Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 21:38
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 21:44

Simona Halep stie cine ii va fi adversara in sferturile de la Dubai! Romanca se va duela cu jucatoarea elvetiana Belinda Bencic, dupa ce aceasta din urma a invins-o in aceasta seara, in ultimul meci al zilei, pe bielorusa Sabalenka. Bencic s-a impus cu 6-4, 2-6, 7-6, dupa un meci de 2 ore si 29 de minute!

Bencic, locul 45 mondial, a produs o surpriza, eliminand numarul 9 al clasamentului WTA.

SIMONA HALEP - BELINDA BENCIC H2H

Simona Halep si Belinda Bencic s-au mai intalnit de doar doua ori pana acum, fiecare dintre jucatoare obtinand o victorie.

Halep s-a impus in 2014, la Wimbledon, scor 6-4, 6-1.

De cealalta parte, Bencic a profitat de un abandon al Simonei halep la meciul din 2015, de la Mastersul Canadei. Simona s-a retras in setul decisiv, la scorul de 6-7, 7-6, 0-3.