TURNEUL DE LA DUBAI | ULTIMA ORA: Simona Halep si-a aflat adversara din sferturi! Cu cine se va duela!

Simona Halep belinda bencic Dubai Tenis WTA Tenis ULTIMA ORA | Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de la Dubai! Cu cine se va duela!
Data publicarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 21:38
Data actualizarii: Miercuri 20 Februarie 2019, 21:44

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile turneului de la Dubai.

Simona Halep stie cine ii va fi adversara in sferturile de la Dubai! Romanca se va duela cu jucatoarea elvetiana Belinda Bencic, dupa ce aceasta din urma a invins-o in aceasta seara, in ultimul meci al zilei, pe bielorusa Sabalenka. Bencic s-a impus cu 6-4, 2-6, 7-6, dupa un meci de 2 ore si 29 de minute!

Bencic, locul 45 mondial, a produs o surpriza, eliminand numarul 9 al clasamentului WTA.

SIMONA HALEP - BELINDA BENCIC H2H

Simona Halep si Belinda Bencic s-au mai intalnit de doar doua ori pana acum, fiecare dintre jucatoare obtinand o victorie.

Halep s-a impus in 2014, la Wimbledon, scor 6-4, 6-1.

De cealalta parte, Bencic a profitat de un abandon al Simonei halep la meciul din 2015, de la Mastersul Canadei. Simona s-a retras in setul decisiv, la scorul de 6-7, 7-6, 0-3.