Simona Halep a ratat calificarea in sferturi la Tokyo: romanca a fost invinsa de Venus Williams in 3 seturi! Meciul Soranei Carstea a fost intrerupt la 4-1!

Simona Halep Sorana Carstea Tenis
Data publicarii: Miercuri 25 Septembrie 2013, 11:32
Data actualizarii: Miercuri 25 Septembrie 2013, 11:44

►Derby-ul unor mari iubiri: U CRAIOVA – PETROLUL, miercuri 20:30, in direct Sport.ro! Vezi AICI cand joaca Steaua si Rapid!

Simona Halep, cap de serie numarul 13 si locul 18 WTA, a ratat calificarea in sferturile de finala ale turneului Premier 5 de la Tokyo, dotat cu premii in valoare totala de 2.369.000 de dolari, dupa ce a fost invinsa de Venus Williams, locul 63 WTA, scor 4-6, 7-5, 6-3.

Halep a pierdut in fata fostei ocupante a locului 1 WTA dupa doua ore si 25 de minute de joc.

Pentru prezenta in turul trei la Tokyo, Halep va primi 125 de puncte WTA si un cec in valoare de 24.300 de dolari.

Tot in faza optimilor turneului de la Tokyo, meciul dintre Sorana Carstea si Svetlana Kuznetsova a fost intrerupt in primul set, la scorul de 4-1 pentru jucatoarea romanca.