Tenis

Moment incredibil pentru Alexandra Dulgheru! A pierdut dupa o faza rara in tenis! Cum a ratat o victorie ISTORICA in cariera ei

Alexandra Dulgheru a fost eliminata in primul tur de la Kremlin Cup de cehoaica Pliskova.

Data publicarii: Miercuri 21 Octombrie 2015, 10:48
Data actualizarii: Miercuri 21 Octombrie 2015, 10:50

Dulgheru a pierdut dupa o faza rara pe terenul de tenis. Romanca a pierdut primul set cu 4-6, dar a revenit in al doilea si s-a impus cu 7-5.

Meciul a fost decis la tie break, dupa un al treilea set bun al Alexandrei Dulgheru, jucatoare ca s-a pierdut insa in momentul in care conducea cu 6-4 si era aproape de o mare victorie. Dulgheru a facut dubla greseala, dupa care a uitat cat este scorul si a pierdut urmatoarele mingi pentru ca Pliskova sa se impuna cu 7-9.

Dulgheru a protestat la adresa arbitrului de scaun, insa acesta nu a cedat. Dulgheru a ratat de putin sansa de a se impune in fata numarului 15 WTA, jucatoare aflata in continuare in cursa pentru calificarea la Turneul Campioanelor. Cehoaica e nevoita sa castige finala de la Moscova daca vrea sa ajunga langa Simona Halep.