MARIUS COPIL - FERNANDO VERDASCO 2-6; 6-4; 1-6 | Copil a dus meciul in decisiv, dar a fost eliminat de la Sofia

Marius Copil Fernando Verdasco MARIUS COPIL - FERNANDO VERDASCO LIVE Marius Copil Sofia Turneul de la Sofia Tenis MARIUS COPIL - FERNANDO VERDASCO LIVE | Copil vrea o noua minune dupa victoria cu Wawrinka la Sofia
Data publicarii: Joi 07 Februarie 2019, 15:55
Data actualizarii: Joi 07 Februarie 2019, 15:55

Urmareste cele mai tari faze ale meciului dintre Marius Copil si Fernando Verdasco pe www.sport.ro, facebook.com/www.sport.ro si in aplicatia Sport.ro!

MARIUS COPIL - FERNANDO VERDASCO LIVE!

SETUL 3: 1-6

GAME, SET si MECI! Fernando Verdasco il invinge pe Marius Copil in trei seturi si merge in sferturile de finala de la Sofia.

1-5 Verdasco serveste pentru meci!

1-4 Verdasco isi castiga serviciul si isi mareste avansul pe tabela. Copil trebuie sa faca ceva acum pentru a ramane in meci!

BREAK Verdasco 1-3 Copil isi pierde serviciul la zero si ii ofera ocazia adversarului sa se desprinda in decisiv!

1-2 Inceput echilibrat de set, cu Verdasco mai agresiv pe serviciul romanului!

SETUL 2: 6-4

SET! SET! SET! Marius Copil duce meciul cu Verdasco in decisiv la Sofia!

5-4 Marius Copil e la conducerea partidei si serveste pentru a trimite meciul in decisiv!

BREAK COPIL 4-3! Marius se impune in sfarsit pe serviciul adversarului si ia o optiune importanta pentru castigarea setului al doilea!

3-3 Copil isi castiga serviciul, iar acum forteaza primul break din aceasta partida pentru el!

2-3 Set in continuare echilibrat iar niciun jucator nu pare dispus sa riste pe serviciul adversarului.

1-2 Al doilea set incepe la fel ca primul. Ambii jucatori isi castiga serviciul fara prea mari emotii.

SETUL 1: 2-6

BREAK si SET! Verdasco mai face un break si inchide setul la 2! Marius Copil a intors meciul cu Wawrinka in turul precedent dupa ce a pierdut primul set. Va reusi din nou? Ramaneti alaturi de noi!

2-5 Verdasco isi castiga serviciul fara probleme si forteaza inchiderea primului set! Serveste Copil pentru a ramane in set!

BREAK VERDASCO 2-4! Verdasco forteaza pe serviciul lui Marius Copil si reuseste sa se impuna! Moment important in primul set!

2-3 Copil rateaza cateva mingi de break! Meci echilibrat in optimile de la Sofia.

2-2 Marius Copil isi castiga serviciul fara emotii, la 15!

1-2 Inceput echilibrat de meci, cu ambii jucatori dispusi sa lupte din greu pentru propriul servicu.

1-1 Copil isi castiga serviciul cu ceva dificultate, dupa ce a fost egalat la 40 de Verdasco.

0-1 Verdasco incepe bine si isi castiga serviciul fara emotii.

14:10 A inceput meciul dintre Marius Copil si Fernando Verdasco de la Sofia. Spaniolul serveste.

Marius Copil, cel mai bine clasat roman din clasamentul ATP la simplu (56 ATP), il va intalni pe Fernando Verdasco, locul 26 ATP, in optimi la turneul de la Sofia, dotat cu premii totale in valoare de 524.340 euro.

Cei doi nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul masculin de tenis. In varsta de 35 de ani, ibericul, favorit 6 al competitiei din Bulgaria, a avut nevoie de doar 51 de minute pentru a trece in primul tur de bulgarul Alexandar Lazarov (21 de ani), beneficiarul unui wild card, scor 6-2, 6-1.

Marius Copil, victorie de senzatie cu Wawrinka!

Marius Copil, finalist la editia precedenta a turneului de la Sofia, a produs supriza si l-a invins in primul tur pe elvetianul Stanislas Wawrinka (57 ATP), scor 3-6, 7-6 (5), 6-4.

Verdasco, ocupantul locului 7 ATP in 2009, a cucerit in intreaga cariera 7 titluri ATP, ultimul fiind cucerit in 2016, la Bucuresti. Partida dintre Copil si Verdasco este programata a doua pe terenul central din Sofia, dupa meciul dintre Brands si Klizan.