Irina Begu - Maria Sharapova 5-7, 1-6! Sharapova castiga partida: rusoaica a avut emotii doar in primul set

irina begu maria sharapova live irina begu maria sharapova rezultat irina begu maria sharapova turneu madrid Tenis
Data publicarii: Luni 07 Mai 2018, 14:54
Data actualizarii: Luni 07 Mai 2018, 16:22

Irina Begu - Maria Sharapova, ora 15:00, turul 2 la Madrid.

Set 2

1-4: Sharapova se distanteaza in setul secund si se apropie de castigarea partidei.
1-2:
Sharapova castiga doua game-uri consecutive si preia conducerea setului.
1-0:
Begu incepe bine si setul secund

Set 1

7-5: Sharapova castiga primul set dupa 64 de minute.
5-5:
Begu castiga la zero acest game.
4-5:
Sharapova, la un pas de a castiga setul dupa ce Begu a fost la conducere in startul partidei.
4-4:
Begu egaleaza rapid.
3-4:
Sharapova, pentru prima data la conducere in aceasta partida.
3-3:
Begu a luptat eroic in acest game, a salvat trei mingi de meci ale rusoaicei, dar in cele din urma Sharapova s-a impus si a egalat.
3-1:
Begu isi castiga cu emotii serviciul si isi mentine avantajul de doua game-uri.
2-0:
Inceput foarte bun pentru Irina care conduce cu 2-0.

Irina Begu o va intalni pe Maria Sharapova in turul 2 la Madrid. Begu s-a calificat dupa o victorie incredibila contra Jelenei Ostapenko.

De partea cealalta, Sharapova s-a calificat dupa ce a invins-o pe romanca Mihaela Buzarnescu. Sharapova si Begu s-au mai intalnit la Madrid in 2012, cand rusoaica a castigat cu 6-0, 6-3.

Irina Begu va juca in aceasta zi doua meciuri. Begu va evolua si la dublu, alaturi de Simona Halep.