DRAMATIC! FABULOS! Niculescu si Spears reusesc o revenire senzationala si o elimina pe Halep in optimi: Halep/Goerges - Niculescu/Spears 6-1, 5-7, 8-10!

Simona Halep Monica Niculescu simona halep miami 2019 Tenis LIVE Halep/Goerges - Niculescu/Spears, ora 19:30! Duel romanesc in optimile probei de dublu de la Miami
Data publicarii: Marti 26 Martie 2019, 21:34
Data actualizarii: Joi 02 Mai 2019, 14:45

Simona Halep/Julia Goerges - Monica Niculescu/Abigail Spears e meciul vedeta al optimilor turneului de la Miami in proba de dublu.

Halep/Goerges - Niculescu/Spears 6-1, 5-7, 8-10

Meci tie-break

8-10 Calificare incredibila a perechii Niculescu/Spears!
8-9
Niculescu si Spears, la un singur game de castigarea meciului!
7-7
Accente dramatice! Niculescu si Spears egaleaza din nou!
7-6
Halep si Goerges reusesc sa mai castige un punct!
6-6
Spectaculos! Niculescu si Spears egaleaza!
6-5
A mai ramas doar un punct intre cele doua perechi!
6-4
Niculescu si Spears incearca inca o revenire de senzatie!
6-3
Inca un punct obtinut de Niculescu si Spears!
6-2
Niculescu si Spears castiga inca un punct!
6-1
Inca un punct pentru Halep si Goerges!
5-1
Se schimba terenurile! Halep si Goerges par ca nu mai pot pierde aceasta partida!
4-1
Primul punct castigat de Niculescu si Spears!
4-0
Halep si Goerges se indreapta spre castigarea meciului.
3-0
Halep si Goerges se duc rapid la 3-0!
2-0
Inca o data Halep si Goerges se impun!
1-0
Halep si Goerges castiga primul punct! Prima echipa care ajunge la 10 puncte, cu o diferenta de doua, castiga meciul!

Set 2

5-7 Niculescu si Spears castiga nesperat setul al doilea. Castigatoarele vor fi decise intr-un set tie-break!
5-6
Incredibil ce au realizat Niculescu si Spears! Au revenit de la 0-3 si au trecut la conducere pentru prima data!
5-5
Revenire spectaculoasa pentru perechea Niculescu/Spears!
5-4
Inca un break si Niculescu/Spears spera sa trimita partida in decisiv!
5-3
Halep si Goerges reusesc break-ul, iar Simona va servi acum pentru calificarea in sferturi!
4-3
Pentru prima data in acest meci, Niculescu si Spears reusesc sa se apropie de Halep si Goerges.
4-2
Niculescu si Spears castiga al doilea game al setului secund!
4-1
Halep si Goerges mai fac un pas spre castigarea meciului!
3-1
Primul game castigat de Niculescu si Spears in acest meci!
3-0
Au trecut doar 39 de minute si este deja 3-0 pentru Halep si Goerges!
2-0
Halep si Goerges isi continua jocul perfect!
1-0
Halep si Goerges castiga trei puncte la rand si intorc rezultatul primului game din setul secund.

Set 1

6-1 Fara emotii! Goerges inchide setul! Niculescu si Spears nu au avut nicio sansa in prima parte a meciului.
5-1
Halep si Goerges, la doar un game de castigarea primului set.
4-1
Primul game castigat de Niculescu si Spears.
4-0
Halep si Goerges defileaza in acest prim set! Se face rapid 4-0.
3-0
Nicio sansa pentru Niculescu si Spears! Halep si Goerges reusesc un nou break.
2-0
Simona si Julia castiga si al doilea game al meciului. La zero.
1-0
Halep si Goerges reusesc break-ul!

In primul tur, Halep si Goerges au trecut de cuplul Timea Babos/Kristina Mladenovic, favoritele numarul 2 ale turneului. Halep si Goerges s-au impus in trei seturi, scor 4-6, 6-1, 10-6.

De cealalta parte, Niculescu si Spears le-au invins pe Anna-Lena Groenefeld si Lucie Hradecka, scor 6-3, 7-5.

Invingatoarele din acest meci se vor duela in sferturile probei de dublu de la Miami cu Samantha Stosur si Shuai Zhang.