Irina Begu, eliminata de la Roland Garros, dupa 1-6, 3-6 cu Caroline Garcia

Data publicarii: Sambata 02 Iunie 2018, 18:20
Data actualizarii: Sambata 02 Iunie 2018, 19:49

Simona Halep si Mihaela Buzarnescu sunt romancele ramase pe tabloul feminin la Roland Garros.

Setul 2:

3-6: Romanca s-a luptat pana la capat, ultimul game a durat aproximativ 10 minute, dar Garcia inchide meciul cu un break si se califica in optimile de finala de la Roland Garros.

3-5: Irina Begu relanseaza setul secund, dupa primul break reusit in acest meci.

1-5: Caroline Garcia se indreapta spre o victorie lejera

1-2: Irina Begu isi castiga serviciul

0-2: Garcia e in zi mare, nu greseste deloc si se distanteaza

0-1: Caroline Garcia incepe setul secund cu un break

Primul set:

Caroline Garcia castiga primul set fara prea mari probleme, scor 6-1, dupa 30 de minute de joc

1-5: Probleme la serviciu pentru Irina Begu, romanca a strans deja 4 duble greseli. Nicio dubla greseala in contul Carolinei Garcia. Frantuzoaica se distanteaza si serveste pentru castigarea setului.

1-4: Garcia serveste fara greseala si reface diferenta de trei game-uri, cu un break avans

1-3: Irina Begu castiga primul game, pe serviciul ei, si opreste pentru moment elanul frantuzoaicei

0-3: Caroline Garcia incepe foarte bine, are un break avans