Halep JURA razbunare: "Data viitoare o sa fiu mai agresiva!" Prima REACTIE dupa infrangerea cu Sharapova!

Simona Halep Maria Sharapova Tenis
Data publicarii: Sambata 16 August 2014, 09:49
Data actualizarii: Sambata 16 August 2014, 09:52

Simona Halep a ratat sansa de a-si lua revansa in fata Mariei Sharapova. Momentul nu e departe, promite romanca!

"Data viitoare voi incerca sa fiu mai agresiva!", a anuntat Simona Halep dupa infrangerea in fata Mariei Sharapova din sferturile de la Cincinnati!

Romanca face referire la stilul "criminal" al rusoaicei, care apeleaza fara pic de jena la toate tertipurile posibile pentru a isi scoate din ritm adversarele.

Halep a pierdut din nou in fata Mariei Sharapova dupa ce a castigat primul set. A fost 6-3 pentru Simona, dar rusoaica a revenit si s-a impus cu 6-4, 6-4 in urmatoarele doua seturi.

Simona s-a lovit din nou de o decizie controversata de arbitraj in setul decisiv, in urma careia s-a demoralizat complet.

Urmeaza turneul de la New Heaven pentru Simona, loc in care e favorita numarul 1 deoarece a castigat acolo anul trecut.