Emotii uriase pentru Simona Halep la finalul meciului de la Indian Wells. Mesajul transmis de campioana din Romania

Simona Halep Indian Wells Tenis
Data publicarii: Luni 16 Martie 2015, 08:00
Data actualizarii: Luni 16 Martie 2015, 08:04

Simona Halep s-a calificat in turul al patrulea la Indian Wells, dupa ce a invins-o pe Lepchenko cu 6-1, 3-6, 6-1.

Pentru Simona Halep, meciul cu Lepchenko a fost extrem de dificil. Desi a castigat primul set cu 6-1, aceasta a cedat in al doilea destul de categoric, iar partida s-a dus in decisiv.

"A fost un meci greu. E mereu greu cand joc cu ea, pentru ca e stangace. Ma bucur ca am putut sa lupt pana la sfarsit.", a spus Halep dupa meci, la Dolce Sport.

La fel cum s-a intamplat si la Dubai, Simona Halep a avut tribunele aproape de ea. La meci au fost foarte multi romani care i-au scandat numele pe toata durata partidei.

"I-am auzit pe fani. Le multumesc ca veniti peste tot sa ma sprijiniti. Va multumesc tuturor. Sunt fericita ca sunt aici si incerc sa joc cel mai bun tenis al meu.", a mai declarat Simona Halep.

Pentru un loc in sferturile de finala, Simona Halep va juca impotriva jucatoarei cehe Karolina Pliskova, locul 15 WTA si cap de serie numarul 14, care a eliminat-o, cu scorul de 7-5, 6-4, pe sportiva spaniola Garbine Muguruza, locul 22 WTA si cap de serie numarul 19.

Halep si Pliskova s-au mai intalnit in finala de la Dubai, din luna februarie cand romanca s- impus cu scorul de 6-4, 7-6 (4).