GALERIE FOTO Drama Biancăi Andreescu. A recunoscut că a pierdut totul, în raport cu 2019: „Nu știu cum s-a întâmplat”
![Drama Biancăi Andreescu. A recunoscut că a pierdut totul, în raport cu 2019: Nu știu cum s-a întâmplat Bianca Andreescu Roland Garros 2024 Tenis WTA](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/05/28/image_galleries/815727/drama-biancai-andreescu-a-recunoscut-ca-a-pierdut-totul-in-raport-cu-2019-znu-stiu-cum-s-a-intamplat_size6.jpg)
Bianca Andreescu regretă numeroasele calități pe care le-a pierdut, în raport cu finala US Open 2019.
Bianca Andreescu are doar 23 de ani, dar este campioană de Grand Slam de aproape cinci ani.
Sportiva canadiană cu părinți români a debutat cu victorie la Roland Garros 2024, după un 7-5, 6-1 administrat numărului 44 WTA, spanioloaica Sorribes Tormo.
Bianca Andreescu, despre calitățile din 2019 pe care le-a pierdut: „Eram neînfricată, competitivă, nu conta cât era scorul.”
Fără meci oficial din august 2023, Bianca Andreescu s-a bucurat de succesul atins în primul tur la Paris, dar a admis că a pierdut o bună parte din calitățile pe care le arăta în septembrie 2019, când o învingea pe Serena Williams în finala US Open.
„E inevitabil să compar sau să gândesc mult. Sunt o persoană care gândește lucrurile prea mult. Mă gândesc la toate, dar trebuie să folosesc trecutul pentru a mă ajuta în prezent.
„Lupt pentru a regăsi acea mentalitate.”
Am jucat incredibil în 2019. Ce am făcut a fost grozvav. Mentalitatea pe care o aveam era de neînfricată, de competitivă, nu conta că eram condusă sau cât era scorul, de fapt.
Aveam aceeași atitudine, indiferent de tabela de marcaj. Am pierdut asta de-a lungul anilor și nu știu cum s-a întâmplat. Acum lupt pentru a regăsi acea mentalitate,” a admis Bianca Andreescu, potrivit Punto de break.
Bianca Andreescu: „Niciodată nu ies din casă fără o carte”
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News