"Asta ar trebui sa fie ilegal!" Reactia Navratilovei dupa meciul FABULOS al Simonei Halep: cum a impresionat-o liderul mondial

Simona Halep Rezultate Wimbledon 2018 Simona Halep Wimbledon 2018 Wimbledon 2018 Tenis
Data publicarii: Joi 05 Iulie 2018, 19:09
Data actualizarii: Joi 05 Iulie 2018, 19:13

Simona Halep s-a calificat in turul al treilea la Wimbledon 2018 dupa o revenire fabuloasa!

Liderul mondial din WTA a inceput in forta meciul cu Saisai Zheng, insa chinezoaica a revenit si a dus prima mansa la 5-3, procurandu-si ocazia de a servi pentru set, insa Simona nu a renuntat si a castigat 10 game-uri consecutive pentru a se impune in turul secund, scor 7-5, 6-0.

Meciul a durat o ora si 18 minute, timp in care Simona si-a demonstrat inca o data clasa pe terenul de tenis. O reactie amuzanta a venit chiar de la Navratilova, care comenta meciul pentru BBC. Castigatoare a 18 titluri de Grand Slam, Martinei i-a fost transmis in direct o analiza sportiva conform careia Simona Halep a obtinut break-ul in peste 50% din cazuri in acest sezon. Fosta legenda a tenisului feminin a comentat: “Asta ar trebui sa fie ilegal!”

Simona Halep o va intalni in turul urmator pe Su-Wei Hsieh, locul 48 WTA, o adversara foarte periculoasa care a produs surpriza in turul inaugural la Wimbledon 2018, eliminand-o pe Anastasia Pavlyuchenkova.