VIDEO EXCLUSIV Ce a avut Adrian Mititelu de spus despre FCSB, după ce Farul a câștigat titlul la Ovidiu

FCSB Adrian Mititelu superfanii Superliga SuperFanii Adrian Mititelu
Data publicarii: Marti 23 Mai 2023, 21:35
Data actualizarii: Marti 23 Mai 2023, 21:40

„Roș-albaștrii” au condus cu 2-0, dar echipa de la malul mării a întors soarta meciului și a câștigat cu 3-2, obținând titlul.

Adrian Mititelu, patronul lui FCU Craiova, a avut o intervenție telefonică în cadrul emisiunii „SuperFanii”, moderată de Mihai Mironică și Raud Buzăianu.

Finanțatorul a vorbit despre Farul - FCSB și a remarcat faptul că „roș-albaștrii” nu trebuie subestimați, după ce au pierdut orice șansă de a mai câștiga titlul în acest sezon.

„Să nu uităm că FCSB e vicecampioana României. Faptul că i-a bătut Farul nu înseamnă că e o echipă rea. Hagi era îmbrăcat de sărbătoare. Fizionomia, mimica lui arăta că trebuia să câștige”, a spus Adrian Mititelu.

Pentru FCSB e al optulea an în care echipa nu câștiga titlul. Ultima dată gruparea „roș-albastră” s-a impus în primul eșalon al României în sezonul 2014/15, cu Constantin Gâlcă pe banca tehnică.

Farul Constanța - FCSB 3-2

FCSB a început în forță partida de la Ovidiu. Adrian Șut a deschis scorul în minutul opt cu o execuție de excepție, iar Andrea Compagno a majorat diferența în minutul 17.

Criciuma Mateus a redus din diferență în minutul 42, iar la pauză, FCSB era deasupra Farului Constanța în clasament.

În partea secundă, însă echipa de la malul mării a intrat cum nu se putea mai bine în joc. Tudor Băluță a restabilit egalitatea în minutul 59, iar Louis Munteanu a adus victoria în minutul 86.

Formația dirijată de Gică Hagi a reușit, în consecință, să obțină toate cele trei puncte și să câștige campionatul României!