„Regele intercepțiilor!” Presa din Italia, cuvinte la superlativ pentru Moruțan și Marin

marius marin Olimpiu Morutan Pisa Serie B Stranieri
Vali Andronescu
Data publicarii: Luni 26 Decembrie 2022, 18:55
Data actualizarii: Luni 26 Decembrie 2022, 18:54

Pisa s-a impus cu 1-0 în fața celor de la Spal, în etapa a 13-a din eșalonul secund al Italiei.

Olimpiu Moruțan și Marius Marin au fost integraliști în victoria celor de la Pisa. Cei doi jucători au încheiat partida și cu două galbene: minutul 28, pentru Marin, respectiv minutul 83, pentru Moruțan.

„Regele intercepțiilor!” Presa din Italia, cuvinte la superlativ pentru românii Moruțan și Marin

Presa din Italia a fost categorică cu privire la evoluția din meci a celor doi români, oferindu-le note destul de bune în victoria de la Ferrara, pe „Stadio Paolo Mazza”.

Moruțan, 6.5: Pericolul numărul unu pentru SPAL, conduce tranziția și de fiecare dată oferă un presentiment că poate inventa ceva.

Marin, 7: Regele intercepțiilor, prețios în faza în care mingea era la adversari și are un cuvânt de spus în zona adversă.

Pisa, în această stagiune

După 19 etape, Pisa se află pe locul cinci clasamentul din Serie B, cu 29 de puncte. În acest sens, clubul a înregistrat șapte victorii, opt rezultate de egalitate și patru înfrângeri.

În următoarea partidă, Marius Marin și Olimpiu Moruțan vor da peste Cittadella pe 14 ianuarie, de la ora 15:00, contând pentru etapa 20 din eșalonul secund al Italiei.