World class! Gazzetta dello Sport l-a descris superb pe Valentin Mihăilă

valentin mihaila Gazzetta dello Sport Parma Stranieri Valentin Mihăilă / Foto - Getty Images
Data publicarii: Duminica 25 Februarie 2024, 16:21
Data actualizarii: Duminica 25 Februarie 2024, 16:20

Valentin Mihăilă a fost titular în meciul din etapa #26 dintre Como - Parma, încheiat 1-1.

Cele două cluburi s-au întâlnit pe stadionul ”Giuseppe Sinigaglia”. La capătul celor 90 de minute, Como și Parma au remizat, dar chiar și așa, formația dirijată de Fabio Pecchia a rămas în vârful clasamentului din Serie B cu 55 de puncte.

Parma a deschis scorul în minutul trei, grație reușitei lui Adrian Benedyczak, vedeta echipei. Valentin Mihăilă a fost cel care i-a oferit pasa decisivă fotbalistului polonez. Simone Verdi a restabilit egalitatea în minutul 24, iar scorul a rămas nemodificat până la finalul meciului.

Jurnaliștii de la Gazzetta dello Sport l-au punctat pe Valentin Mihăilă, cotat la două milioane de euro de site-urile de specialitate, cu nota 7 în urma confruntării și au scos în lumină faptul că internaționalul român a fost cel mai bun de pe teren.

”Mihăilă, cel mai bun de pe teren, nota 7: Assist-ul lui pentru Benedyczak a fost incredibil. A fost un pericol constant”, a scris Gazzetta dello Sport, potrivit parmalive.com.

Parma a pus stăpânire pe prima poziție în clasament cu 55 de puncte. 16 victorii, șapte rezultate de egalitate și trei înfrângeri a însemnat clubul până în clipa de față, după 26 de runde desfășurate în eșalonul secund al Italiei.