Valentin Mihăilă a vorbit în presa din Italia și a făcut un anunț îmbucurător

Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 25 Februarie 2024, 09:41
Data actualizarii: Duminica 25 Februarie 2024, 09:53

Parma a terminat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu Como, în etapa a 26-a din Serie B.

Cu Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, Parma a deschis scorul la Como încă din minutul 3, când Mihăilă i-a pasat lui Benedyczak, iar polonezul a înscris.

Gazdele au egalat în minutul 24, prin Verdi şi la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1. Dennis Man, care a avut două ocazii în prima parte, a fost înlocuit la pauză în echipa Parmei, iar Valentin Mihăilă a ieşit în minutul 77.

Parma conduce în clasamentul din Serie B cu 55 de puncte, la 7 puncte distanță de echipa de pe locul secund, Venezia.

Reacția lui Valentin Mihăilă după remiza cu Como

La finalul partidei, internaționalul român a oferit un scurt interviu, în care a oferit câteva detalii despre meci, dar și despre forma bună pe care o traversează.

"Nu știu dacă este cel mai bun meci al meu. Ne-am luptat cu toții, am suferit cu toții. A fost un meci greu împotriva unei echipe care a jucat, știam că driblează bine. Mă bucur pentru acest egal și pentru acest punct adus acasă.

După ce a primit primul gol am avut o șansă bună de a dubla avantajul. În fotbal poți greși, greșim cu toții, am câștigat un punct și tot suntem acolo.

(n.r. - la faza golului) Eram în stânga și am preferat să nu risc, l-am văzut pe Benek care era poziționat mai bine decât mine. Și Dennis era în spate, dar nu l-am văzut.

Sunt bine, mă antrenez bine și nu am avut probleme de când am început anul acesta. Sunt foarte mulțumit de asta", a spus Valentin Mihăilă.