Vești bune pentru Răzvan Lucescu înainte de meciul din Conference! Un campion mondial absentează

Razvan Lucescu PAOK Salonic UEFA Conference League Stranieri Răzvan Lucescu
Eduard Muntean
Data publicarii: Miercuri 04 Octombrie 2023, 18:10
Data actualizarii: Miercuri 04 Octombrie 2023, 18:10

PAOK va întâlni Eintracht Frankfurt într-un duel din Grupa G în UEFA Conference League.

Formația antrenată de Răzvan Lucescu are un debut excelent de sezon. PAOK Salonic se află pe locul al doilea în Superliga Greciei, în spatele lui Olympiakos, și conduce Grupa G din Conference League, în care a fost repartizată.

În primul meci din Conference League, elevii lui Răzvan Lucescu au învins campioana Finlandei, HJK Helsinki, cu scorul de 3-2. Finlandezii s-au calificat în grupele competiției după ce în turul trei preliminar au învins-o pe Farul Constanța cu scorul de 3-2 la general (2-0/1-2).

Absentul lui Eintracht este coșmarul lui Lionel Messi

În următorul meci, PAOK va da piept cu Eintracht Frankurt, echipă ce a eliminat-o pe FC Barcelona în sferturile Europa League din sezonul precedent, scor 4-3 la general (3-2/1-1).

De la echipa germană, va absenta Mario Gotze, campionul mondial cu Germania în 2014. Mijlocașul neamț a înscris golul victoriei în minutul 113 al meciului cu Argentina și a amânat primul trofeu intercontinental al lui Lionel Messi.