Super Dan a facut minunea in Rusia! Are sanse mari la titlu, dar si un mesaj neasteptat! A vorbit de puscarie dupa 4-2 cu TSKA!

Dan Petrescu Dinamo Moscova Rusia TSKA Moscova Stranieri
Data publicarii: Luni 10 Martie 2014, 11:44
Data actualizarii: Luni 10 Martie 2014, 11:44

► Sport.ro prezinta: VLAD, Killerul de Vulturi! Tottenham - Benfica, joi 22:00, in direct la Sport.ro si Voyo.ro

Dan Petrescu a castigat cu 4-2 disputa cu TSKA Moscova. Dinamo a fost condusa cu 2-0, insa a revenit, marcand in a doua repriza nu mai putin de patru goluri, in doar 20 de minute.

Dupa meci, Dan Petrescu a fost foarte fericit, mai ales ca echipa sa ajuns pe locul patru, la doar trei puncte de liderul Zenit.

Antrenorul roman a avut si un mesaj pentru condamnatii din Dosarul Transferurilor:

"Vreau sa le dedic aceasta victorie prietenilor mei din închisoare. Unul dintre ei este Gica Popescu. Am fost colegi la echipa nationala 12 ani si am stat in aceeasi camera. Trece printr-o perioada extrem de dura, are un test greu de infruntat", a spus Petrescu dupa meci.