Stancu asteapta tricoul de campion in Turcia! VIDEO: "Motanul", din nou decisiv pentru Orduspor! Ce sanse are sa revina la Galata in vara:

Bogdan Stancu Stranieri
Data publicarii: Sambata 17 Martie 2012, 19:20
Data actualizarii: Sambata 17 Martie 2012, 19:43

Fostul atacant al Stelei continua evolutiile excelente la Orduspor

Stancu a fost din nou decisiv pentru Orduspor in meciul din deplasare cu Sivasspor, terminat la egalitate, scor 1-1.

Atacantul roman a fost autorul unei pase decisive la golul marcat de echipa sa.

Gazdele au deschis scorul in minutul 23, prin Eneramo. In minutul 34, Jovita a egalat dupa o pasa de pe partea dreapta a lui Stancu.

Orduspor este pe locul 10 in Turcia, insa Stancu are sanse foarte mari sa primeasca tricoul de campion in vara de la Galatasaray, echipa cu care se afla sub contract.

Galata este lider dupa 30 de etape, la 9 puncte in fata rivalei Fenerbahce. Agentul Victor Becali spune ca este foarte probabil ca Stancu sa revina pe Turk Telekom Arena in vara.

"Reprezentantii Galatei il monitorizeaza permanent pe Stancu. Daca va continua in ritmul acesta, Stancu are sanse mari sa revina la Galatasaray" - Victor Becali.

Stancu este intre primii 10 atacanti din campionatul Turciei, cu cele 10 goluri marcate pana acum.