Simbolul Stelei, RESUSCITAT dupa o lovitura cumplita! Seicilor le-a stat inima pentru Radoi! Olaroiu s-a luat cu mainile de cap dupa accidentarea horror:

Mirel Radoi Stranieri
Data publicarii: Luni 03 Octombrie 2011, 07:00
Data actualizarii: Luni 03 Octombrie 2011, 08:33

Intregul stadion si-a pierdut glasul! Radoi a trait momente de cosmar la ultimul sau meci pentru Al Ain.

In minutul 65 al partidei cu Emirates Club, Radoi a incercat sa respinga cu capul un balon sutat puternic de un adversar. Si-a ferit echipa de pericol, insa fostul idol al tribunei din Ghencea a trecut prin clipe ORIBILE!

Radoi a stat intins pe gazon mai bine de 5 minute dupa impactul cu mingea si a bagat frica in tot stadionul! Olaroiu a inlemnit pe margine!

Dupa ce a primit ingrijiri medicale, Radoi s-a ridicat si, in ciuda durerilor pe care le-a resimtit pana la final, a reusit sa termine meciul in teren!

'Zorro' Radoi nu e primul roman care a fost la un pas sa o pateasca rau! Chivu a fost operat la cap in 2010 dupa ce s-a lovit in partida Chievo - Inter din Serie A. Revenit in timp record dupa accidentare, Chivu a primit din partea medicilor recomandarea de a juca pana la finalul carierei cu o casca de protectie speciala. Daca fundasul roman a renuntat in ultimul timp sa o mai poarte, goalkeeperul lui Chelsea, Petr Cech, a jurat ca nu va mai intra nici macar la antrenamente fara ea. Cech a trecut prin momente teribile in 2006, cand a fost la un pas sa-si piarda viata in urma unei accidentari suferite pe teren.

Meciul cu Emirates Club nu i-a adus numai energie negativa lui Olaroiu. Antrenorul s-a bucurat pentru primul gol al vedetei Asamoah Gyan la Al Ain. Ghanezul platit regeste de seici a marcat din penalty.

Celalalt antrenor roman implicat in competitie n-a avut nici el mai mult noroc. Al Sharjah, pregatita de Valeriu Tita, a fost invinsa de Ajman cu 3-2 si are sanse mici sa se califice in urmatoarea faza a Emirates Cup, unde Olaroiu viseaza sa ajunga daca-l bate pe Maradona.

Sursa foto: Euro World Sports Agency