SENZATIONAL! Un fost stelist a avut reusita saptamanii! Sutul BOMBA care l-a lasat fara cuvinte pe Mircea Lucescu! Faza copy-paste dupa cea care l-a facut EROU in Ghencea:

Eric Bicfalvi Stranieri
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2013, 09:00
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2013, 09:00

Mircea Lucescu si Sahtior continua sezonul incredibil - un roman era sa le strice insa planurile in ultima etapa!

Sahtior a invins-o categoric in ultima etapa pe Volyn Lutsk cu scorul de 4-1! Echipa lui Mircea Lucescu avea 2-0 dupa doar 14 minute dupa autogolul lui Shandruk si reusita lui Kucher. Autogolul lui Shandruk a fost provocat de Razvan Rat, cel care a avut o centrare foarte buna in fata portii, deviata nefericit de jucatorul lui Volyn.

Reusita meciului a fost insa a oaspetilor - fostul jucator al Stelei, Eric Bicfalvi, a marcat cu un sut incredibil din afara careului, aducand aminte de reusita din 2007 cand juca la Steaua si a marcat unicul gol intr-un meci cu Poli Iasi. Si atunci, ca si acum, Bicfalvi a trimis o torpila din afara careului - CLICK AICI PENTRU VIDEO

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL MECIULUI La doar 3 minute distanta, Douglas Costa l-a linistit pe Mircea Lucescu pentru ca Eduardo sa inchida tabela.

Sahtior e pe primul loc in Ucraina, la mare distanta de urmaritoare - echipa lui Mircea Lucescu a pierdut doar 2 puncte in primele 18 etape! In schimb, Volyn Lutsk este doar pe locul 7 cu 23 de puncte adica cu 21 mai putine decat Sahtior! In urma acestui gol, Eric Bicfalvi a ajuns la 4 reusite in actuala stagiune