Secretul lui Maxim: intra si da gol in primele minute! Inovatia care ii poate pune probleme lui Stuttgart in Germania:

VfB Stuttgart Alexandru Maxim Stranieri
Data publicarii: Sambata 12 Aprilie 2014, 10:28
Data actualizarii: Sambata 12 Aprilie 2014, 10:31

►Sambata 19:00 Wigan – Arsenal in FA CUP, 21:00 LK "Uzina de Bataie" ►Duminica 17:30 Ajax - Ado Den Hag, 20:00 Finalele skandenberg: Ii paste bataia! 22:00 Stoica, primul meci in GLORY

Stuttgart nu merge tocmai bine in Germania, acolo unde ocupa locul 15 in clasament, cu emotii pentru a ramane in Bundesliga si la anul.

Maxim a marcat doua goluri in 2014 imediat ce a intrat in teren din postura de rezerva.

Situatia este o premiera, noteaza cei de la Bild, care scriu ca rezervele ce urmeaza a fi trimise de pe gazon se pregatesc intr-un mod special, ceva la limita regulamentului.

Preparatorul fizic al echipei - Christos Papadopoulos - anunta ca se teme pentru reactiile din Germania: "Nu stim in ce masura regulamentul Ligii permite aceasta inovatie a noastra. As zice ca ne aflam intr-o zona gri".

La 2-0 cu Freiburg si la 1-0 cu Hamburg, Maxim a intrat si a marcat imediat, la doua, respectiv sase minute. Secretul e ca rezervele ce intra pe gazon nu se mai pregatesc pe margine, facand stretching, ci in spatele portii, acolo unde preparatorul il munceste in greu, minute bune.