SCENE HORROR in Rusia! Fanii lui Zenit au intrat pe teren si au lovit un jucator al lui Dinamo in plina figura!

Data publicarii: Duminica 11 Mai 2014, 19:00
Data actualizarii: Duminica 11 Mai 2014, 22:26

Rusia a fost martora unui meci socant, cel mai dur din acest sfarsit de saptamana!

Zenit a condus cu 1-0 in lupta pentru titlu, dar Dinamo a revenit si a marcat de patru ori! Apoi si Zenit a marcat si a dus scorul la 4-2 pentru Dinamo!

NEBUNIA

Cu cateva minute inainte de final, fanii lui Zenit au intrat pe teren, nervosi, iar meciul a fost intrerupt!

Unul dintre ei s-a dus tinta la Granat, fundasul lui Dinamo, si l-a lovit cu pumnul in plina figura. Norocul jucatorului a fost ca s-a ferit oarecum, asa ca nu a fost facut KO!

Partida a continuat abia dupa cateva zeci de minute, pana cand fortele de ordine i-au linistit si evacuat de fani. La reluarea jocului, scorul nu s-a mai modificat, astfel ca s-a terminat tot cu 4-2 pentru Dinamo.

Cu o etapa inainte de final, Zenit a fost detronata din postura de lider de TSKA Moscova.