Rusescu, in revenire de forma in Turcia: fostul stelist, la al patrulea gol pentru Osmanli. Gol dupa o supercombinatie

Raul Rusescu a inscris cel de-al patrulea gol al sezonului in Turcia, pentru Osmanlispor. Si el, si Torje, au fost titulari.

Raul Rusescu a inscris pentru Osmanlispor, insa golul sau nu a fost indeajuns pentru cele 3 puncte. Osmanlispor a remizat in deplasare, la Konya, scor 1-1.

Titular alaturi de Torje, Rusescu a inscris in minutul 64 dupa o combinatie excelenta cu Ndiaye. Un-doiul celor doi a fost finalizat cu gol de atacantul roman.

Konyaspor a egalat la doar trei minute dupa golul lui Rusescu (64). Sahiner a inscris pentru Konyaspor in minutul 67.

Dupa 21 de meciuri, Konyaspor ocupa locul 5 in Turcia, cu 34 de puncte, in timp ce Osmanli se afla pe pozitia a 8-a, cu 26 de puncte.

Si Bogdan Stancu a fost titular in aceasta etapa, insa nu a inscris pentru Genclerbirligi, care s-a impus totusi cu 2-0 impotriva lui Bursaspor.