VIDEO La 33 de ani, Eric Bicfalvi ține sus steagul României în Rusia. Câte goluri a marcat în acest sezon pentru Ural

Erik Bicfalvi Stranieri
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 09:47
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 10:12

Eric Bicfalvi a jucat 66 de minute în victoria echipei sale, Ural, scor 4-1 în deplasare cu FC Rostov.

Mijlocaşul român Eric Bicfalvi a marcat un gol pentru Ural Ekaterinburg, care a învins-o pe FC Rostov cu scorul de 4-1, sâmbătă, în deplasare, într-o partidă din etapa a 18-a a campionatului de fotbal al Rusiei.

Ramazan Gadjimuradov a reuşit ''dubla'' (3, 39), celelalte goluri ale oaspeţilor fiind înscrise de Arsen Adamov (6) şi Bicvalfi (43), cu o lovitură de cap.

Dmitri Poloz (19 - penalty) a înscris golul de onoare al formaţiei din Rostov. Bicfalvi, care a jucat 66 de minute la oaspeţi, are 3 goluri marcate în 16 partide în acest sezon.