Românii sunt pe val în Serie B! Ce note au obținut Boloca și Nedelcearu în Palermo - Frosinone

Palermo - Frosinone Daniel Boloca ionut nedelcearu Serie B stranieri Stranieri
Data publicarii: Sambata 18 Februarie 2023, 18:00
Data actualizarii: Sambata 18 Februarie 2023, 17:59

Cele două formații s-au duelat în etapa cu numărul 25 din eșalonul secund al Italiei, scor 1-1.

Valerio Verre (Palermo) a deschis scorul în minutul 37, în prima parte a meciului, iar Daniel Boloca (Frosinone) a restabilit egalitatea pe finalul reprizei secunde, în minutul 75.

Românii sunt pe val în Serie B! Ce notă au obținut Boloca și Nedelcearu în Palermo - Frosinone

Atât Ionuț Nedelcearu (Palermo), cât și Daniel Boloca au fost titulari pentru echipele lor în remiza din runda cu numărul 25, însă mijlocașul de la Frosinone a rămas în teren până la fluierul final, în timp ce stoperul gazdelor a fost înlocuit de Alessio Buttaro în minutul 61.

Potrivit Tuttomercatoweb, Daniel Boloca a fost notat cu 7, primind cel mai mare punctaj de la echipa sa: „Revine încă din primul minut după ce a absentat cinci jocuri. În repriza secundă își alungă timiditatea, apare într-o poziție pună și restabilește egalitatea”.

De cealaltă parte, Ionuț Nedelcearu a fost notat cu 6.5: „Amenință poarta adversă în momentul în care sare să lovească mingea cu capul în careul opus. Își folosește experiența pentru a-l bloca pe Moro”.