Daniel Boloca Frosinone ionut nedelcearu nationala Italiei Roberto Mancini Stranieri
Data publicarii: Sambata 18 Februarie 2023, 16:57
Data actualizarii: Sambata 18 Februarie 2023, 17:00

Frosinone, echipa lui Daniel Boloca, evoluează sâmbătă în deplasare la Palermo, formația lui Ionuț Nedelcearu.

UPDATE 16:57

Arbitrul a fluierat finalul meciului, iar grație reușitei lui Daniel Boloca din minutul 75, Frosinone a obținut un punct în plus în lupta pentru câștigarea eșalonului secund.

Echipa la care evoluează și românul se află în vârful clasamentului din Serie B. După 25 de etape, Frosinone se află la 13 puncte de locul secund, Genoa, dar deține avantajul unui meci în plus.

UPDATE 16:45

Valerio Verre a deschis scorul în minutul 38, în prima parte a meciului de pe Stadionul „Renzo Barbera” din Palermo, pentru gazde.

În repriza secundă, însă, românul Daniel Boloca a restabilit egalitatea în minutul 75 și și-a trecut în cont primul gol în acest sezon pentru Frosinone.

știre inițială

Palermo - Frosinone, meci din etapa a 25-a din Serie B, se joacă sâmbătă de la ora 15:00, partidă care consemnează revenirea după o accidentare la liderul din liga secundă italiană a lui Daniel Boloca, mijlocașul central român convocat de selecționerul Roberto Mancini la naționala Italiei.

Este primul meci din acest an al lui Boloca la Frosinone, în timp ce la Palermo joacă, tot din primul minut, fundașul central Ionuț Nedelcearu.

Înaintea meciurilor de sâmbătă, Frosinone era lider cu 54 de puncte, la 12 puncte de Genoa, ocupanta locului secund, iar Palermo se afla pe poziția a zecea, cu 34 de puncte.