Românii au impresionat în ultima etapă din Serie B! Dennis Man a pus la punct liderul

Dennis Man marius marin Olimpiu Morutan Serie B Stranieri
Data publicarii: Vineri 24 Februarie 2023, 23:30
Data actualizarii: Vineri 24 Februarie 2023, 23:29

Marius Marin, Olimpiu Moruțan și Dennis Man au făcut senzație în runda cu numărul 27 din al doilea eșalon al Italiei.

Echipa lui Dennis Man, Parma, s-a impus cu 4-3 într-un adevărat „thriller” în deplasare cu liderul Frosinone. Românul s-a impus categoric în meci cu două pase decisive.

În minutul 21, Man l-a servit pe Cristian Ansaldi la 1-0, iar în minutul 35 i-a pasat decisiv lui Luca Zanimacchia și tabela indica deja 3-1 pentru formația lui Fabio Pecchia.

Franco Vazques deblocase tabela în minutul șase pentru Parma, iar Giuseppe Caso redusese din diferență în minutul 25 pentru gazde.

Imediat după pauză, Frosinone, unde se află și românul Daniel Boloca, a marcat din nou prin Samuele Mulattieri. Luca Moro a restabilit egalitatea în minutul 71, iar finalul se anunța incendiar.

Însă, doar două minute au durat speranțele gazdelor. Franco Vazques a marcat golul victoriei pentru Parma în minutul 73 și a adus cele trei puncte pentru echipa lui Pecchia.

Nici Olimpiu Moruțan și Marius Marin nu au dus-o rău

Pisa - Perugia s-a terminat 2-1. Oaspeții au deschis scorul în minutul 39 grație reușitei lui Tiago Casasola care a fructificat dintr-o lovitură de la 11 metri.

Gazdele au revenit, însă în joc. Olimpiu Moruțan a restabilit egalitatea în minutul 51, iar Marius Marin și-a trecut numele pe tabelă în minutul 58 și a adus cele trei puncte pentru Pisa.