VIDEO România Saudită! Cum s-au descurcat cei cinci români în prima etapă din Saudi Pro League

andrei burca Alin Tosca Ciprian Tatarusanu Cosmin Contra florin tanase Stranieri
Data publicarii: Marti 15 August 2023, 08:25
Data actualizarii: Marti 15 August 2023, 08:28

Andrei Burcă a debutat cu gol la Al-Okhdood Club, acolo unde a jucat și Florin Tănase.

Fundaşul român Andrei Burcă a marcat pentru noua sa echipă, Al-Okhdood Club, în prima etapă a campionatului de fotbal al Arabiei Saudite, luni seara, în meciul terminat la egalitate cu Al-Shabab, 1-1, în deplasare.

Burcă a înscris din penalty în minutul 41, dar gazdele au reuşit egalarea după pauză, prin Ahmed Abdou (66).

Andrei Burcă a jucat tot meciul la nou-promovata în prima ligă, iar Florin Tănase a fost înlocuit în minutul 74.

Ciprian Tătărușanu se pregătește de debut, Alin Toșca a început cu o victorie

Abha Club, noua echipă a lui Ciprian Tătăruşanu, fără goalkeeper-ul român în lot, a pierdut acasă cu Al Hilal, scor 1-3, luni, toate golurile oaspeţilor fiind reuşite de Malcom.

Fundaşul Alin Toşca a avut parte de un debut reuşit la Al-Riyadh, 1-0 cu Al Wehda, duminică.

Sâmbătă, Damac FC, formaţie antrenată de Cosmin Contra, a fost întrecută în deplasare, de Al-Tai, cu 1-0.