VIDEO Răzvan Marin, desemnat omul meciului. Ce notă a primit din partea jurnaliștilor italieni: "A arătat clasă"

Empoli Razvan Marin Serie A Stranieri
Data publicarii: Sambata 28 Ianuarie 2023, 19:53
Data actualizarii: Sambata 28 Ianuarie 2023, 20:09

Răzvan Marin a bifat un nou meci în care a avut o evoluție foarte bună.

Mijlocaşul român a avut o prestaţie remarcabilă, cu gol şi pasă de gol, dar Empoli nu a obţinut decât un rezultat de egalitate cu Torino, scor 2-2, în etapa a 20-a din Serie A.

Sebastiano Luperto a deschis scorul pentru gazde (minutul 37), cu o lovitură de cap, după un corner executat de Răzvan Marin. Empoli şi-a dublat avantajul în repriza secundă, când internaționalul român a înscris cu un şut de la circa 22 de metri (minutul 69).

Torino a revenit pe final şi a smuls egalul, în urma golurilor reuşite de Samuele Ricci (minutul 82) şi Antonio Sanabria (minutul 85).

Răzvan Marin are 2 goluri şi 2 pase decisive în 19 partide jucate în Serie A pentru Empoli, care se află pe locul 10, cu 26 de puncte.

Ce notă a primit Răzvan Marin pentru evoluția din Empoli-Torino

"O pasă de gol, din corner. Un gol în urma unui șut teribil cu piciorul drept. Așa se caracterizează pe scurt prestația mijlocașului care a arătat clasă și poate fi considerat omul meciului", au scris jurnaliștii de la Tuttomercatoweb, care l-au notat cu 7, cea mai mare notă.