VIDEO Radu Drăgușin, gol contra lui Inter! Sommer nu a avut nicio șansă

radu dragusin Genoa Inter Milano Stranieri
Data publicarii: Vineri 29 Decembrie 2023, 22:48
Data actualizarii: Vineri 29 Decembrie 2023, 22:51
Radu Drăgușin (21 de ani) a marcat un gol pentru Genoa în meciul cu Inter Milano, contând pentru etapa a 18-a din Serie A.
Vineri, Genoa și Inter s-au întâlnit pe Stadio Luigi Ferraris. În tabăra gazdelor, Radu Drăgușin a fost titular, în timp ce George Pușcaș a început meciul ca rezervă.

Radu Drăgușin, gol contra lui Inter!

La pauză, Genoa și Inter se aflau la egalitate, scor 1-1. Marko Arnautovic a deschis scorul în minutul 42, iar Radu Drăgușin a marcat pentru gazde în al șaptelea minut suplimentar al primei reprize.

În minutul 45+7, Genoa a beneficiat de un corner, fază fixă la care a apărut în careul lui Inter și Radu Drăgușin. Islandezul Albert Gudmundsson a centrat spre fundașul român, care a câștigat duelul aerian cu Francesco Acerbi și Carlos Augusto, iar ulterior l-a învins pe Yann Sommer cu o lovitură de cap bine plasată.

"Sommer este surprins, însă fostul fundaș de la Juventus a beneficiat de un marcaj generos din partea defensivei lui Inter", a scris Gazzetta dello Sport despre faza în care Drăgușin a marcat contra finalistei UCL din sezonul trecut.

Pentru Drăgușin este al doilea gol marcat în acest sezon la Genoa, după cel de trei puncte din partida cu Verona (1-0), disputată pe 10 noiembrie.