Piti traieste un nou SOC la Al-Ittihad! N-a vazut niciodata la nationala o asemenea GAFA! Ce a facut portarul sau

Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 19:54
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 22:23

La primul meci pe banca celor de la Al-Ittihad, Victor Piturca trece prin momente grele

Al-Ittihad 0-1 Hajer / Fostul selectioner al nationalei Romaniei, Victor Piturca, a preluat-o pe Al-Ittihad luna aceasta - noua sa echipa avea 7 victorii din 7 meciuri pana la venirea lui Piti. La primul meci insa, in care Piturca a stat in tribuna, Al-Ittihad a pierdut cu Al Nasr.

Impotriva celor de la Hajer, Piturca a luat loc pentru prima data pe banca. In minutul 28 a venit insa o noua lovitura pentru antrenorul roman - portarul sau, Abdulaziz Takroni, a respins in fata o lovitura libera si Mohammed Al Rashed a deschis scorul!

Daca nu marca Al Rashed, ar fi facut-o Gueye Mansour, fostul jucator de la Poli Timisoara, aflat si el in apropierea mingii. Mansour a ratat o ocazie imensa singur cu portarul in minutul 41. La ultima faza a reprizei, brazilianul Marquinho a ratat ocazia egalarii, trimitand in bara din penalty!