Parma, un nou eșec în Serie B! Dennis Man a prins doar șase minute pe teren

Dennis Man Frosinone Parma Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 23:28
Data actualizarii: Vineri 21 Ianuarie 2022, 23:28

Parma, echipa lui Dennis Man și Valentin Mihăilă, a pierdut contra lui Frosinone, scor 0-1, în runda cu numărul 20 din Serie B.

Cu Valentin Mihăilă titular ca atacant într-un sistem 3-5-2 și Dennis Man pe banca de rezerve, Parma a avut câteva ocazii importante de a înscrie în prima repriză prin fostul jucător de la Universitatea Craiova, căruia i-a lipsit precizia la finalizare.

Parma - Frosinone 0-1. Mihăilă a fost titular, Man a intrat pe final

Mihăilă a fost primul jucător înlocuit de Giuseppe Iachini, în minutul 58 fiind trimis în locul său Roberto Inglese. Frosinone a dat lovitura în minutul 72, când atacantul Emanuele Cicerelli l-a învins pe veteranul Gianluigi Buffon.

Dennis Man a fost trimis în teren abia în minutul 88, în locul lui Rispoli, iar fostul jucător de la FCSB nu a avut suficient timp la dispoziție pentru a se face remarcat.

Pentru Parma a fost al șaselea eșec din acest sezon, iar echipa celor doi români se află pe locul 12 în Serie B, cu 23 de puncte în 19 meciuri. În runda următoare, formația condusă de Giuseppe Iachini va întâlni Crotone, ocupanta poziției 18.