VIDEO PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a făcut degeaba scor cu penultima clasată!

Razvan Lucescu AEK Atena Ionikos PAOK Salonic Tomasz Kedziora Stranieri
Data publicarii: Luni 06 Martie 2023, 08:46
Data actualizarii: Luni 06 Martie 2023, 08:49

În ciuda victoriei, echipa antrenată de tehnicianul român se află abia pe locul 4, sub ”granzii” AEK, Panathinaikos și Olympiacos.

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică, pe teren propriu, scor 6-0, pe Ionikos, în etapa a 25-a din campionatul grec (VIDEO AICI).

Elevii lui Răzvan Lucescu au marcat de patru ori în prima repriză, când şi-au trecut numele pe tabelă Romao (minutul 2 - autogol), Konstantelias (minutul 24), Brandon (minutul 28) şi Zivkovic (minutul 30).

Era deja 4-0 la finalul primei reprize

În startul reprizei secunde Ionikos a rămas în zece, după ce Machach a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat în minutul 48.

Kedziora a profitat şi a făcut 5-0 în minutul 54, iar Tzimas a închis tabela  în minutul 90+1.

În clasament, PAOK are 51 de puncte şi se află pe locul 4, la cinci puncte de liderul AEK Atena.