Panica la Anderlecht dupa ultimul meci! Ce a patit Stanciu dupa un nou meci in care a fost cel mai bun. FOTO

Anderlecht Nicolae Stanciu Stranieri
Data publicarii: Sambata 04 Februarie 2017, 09:13
Data actualizarii: Sambata 04 Februarie 2017, 09:15

Anderlecht a facut un nou pas gresit neasteptat in campionatul Belgiei.

Nicolae Stanciu s-a accidentat la partida cu Lokeren din prima liga din Belgia, scor final 0-0. Stanciu a fost "motorul echipei", dupa cum l-a numit presa belgiana pe parcursul meciului, insa a fost schimbat inca din minutul 65 cu Hanni.

Daca fanii s-au intrebat pe Twitter care a fost motivul pentru care Stanciu este scos dupa ce a ratat cea mai buna ocazie a lui Anderlecht pana in acel moment la o lovitura libera, finalul partidei a dat raspunsul.

Camerele TV l-au surprins pe Stanciu pe banca de rezerve avand un bandaj mare deasupra genunchiului stang si gheata. Ramane de vazut daca accidentarea este una minora si romanul va putea reveni pe gazon la derby-ul cu Zulte Waregem de pe 12 februarie. Alex Chipciu a fost si el titular la Anderlecht, fiind schimbat in minutul 73.

Sursa foto: captura DigiSport