LIVE VIDEO Nicolae Stanciu, victorie categorică în China: a dat o pasă decisivă de geniu în minutul 5, iar Wuhan Three Towns rămâne lider incontestabil

Nicolae Stanciu China Shenzhen FC Wuhan Three Towns Stranieri Nicolae Stanciu
Data publicarii: Duminica 28 August 2022, 16:30
Data actualizarii: Duminica 28 August 2022, 16:34

Partida dintre Wuhan Three Towns și Shenzhen în care a evoluat și Nicușor Stanciu din primul minut s-a încheiat. Antrenorul gazdelor a avut încredere în serviciile fotbalistului român și l-a lăsat pe teren până la fluierul final al partidei.

UPDATE Wuhan Three Towns - Shenzhen FC 5-1 (Marcao 5, 35, Ademilson 61, He Chao 63, Davidson 66 și Acheampong 73).

Final.

MIN. 73 Acheampong a înscris unicul gol al oaspeților.

MIN. 66 5-0! Marchează și al treilea brazilian de la Wuhan, Davidson.

MIN. 63 4-0 pentru Wuhan Three Towns! He Chao înscrie și el.

MIN. 61 Un alt brazilian, Ademilson, face 3-0.

MIN. 51 Stanciu trimite un șut superb din afara careului, din voleu, balonul trece puțin peste poartă.

MIN. 46 A început repriza a doua a întâlnirii.

MIN. 44 Încă o ocazie mare pentru român: Stanciu trimite din nou pe lângă poartă.

MIN. 43 Stanciu scapă spre poartă, dar ratează incredibil, trimițând balonul slab și mult pe lângă buturi.

MIN. 38 Stanciu nimerește bara cu un șut plasat din afara careului.

MIN. 35 Același Marcao înscrie pentru 2-0.

MIN. 5 Stanciu a pasat decisiv, după o fază superbă, pentru brazilianul Marcao, care a deschis scorul: 1-0 pentru Wuhan.

Știrea inițială

Nicolae Stanciu (29 de ani) joacă acum în Wuhan Three Towns - Shenzhen FC, meci din etapa a 15-a din campionatul Chinei care a început la ora 14:30.

Până acum, mijlocașul român a marcat de 7 ori și a dat 7 pase decisive în cele 14 partide în care a evoluat.

Wuhan Three Towns este liderul clasamentului, cu 13 victorii și un egal, golaveraj 46-8!