VIDEO Nicolae Stanciu, spectacol în Cehia! Gol superb și pasă decisivă în meciul Slavia Praga - Mlada Boleslav

Nicolae Stanciu Slavia Praga Stranieri Nicolae Stanciu
Data publicarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 17:02
Data actualizarii: Duminica 12 Decembrie 2021, 17:50

Nicolae Stanciu a făcut spectacol în etapa a 18-a din campionatul Cehiei.

Mijlocașul ofensiv de 28 de ani a marcat un gol spectaculos cu cinci minute înainte de pauză și a oferit o pasă decisivă în prima jumătate de oră a meciului.

În minutul 40, la scorul de 1-0 pentru Slavia Pagra, gazdele au recuperat rapid o minge, iar Bah a avansat spre poarta rivalilor, apoi i-a pasat lui Nicolae Stanciu în dreapta, care a trimis o „torpilă” spre poarta lui Seda și nu i-a lăsat nicio șansă acestuia să intervină.

• Nicolae Stanciu

A fost faza la care Bah i-a întors serviciul lui Stanciu, care îi pasase decisiv la primul gol al lui Slavia.

Stanciu poate pleca de la Slavia: ”Are ofertă după ofertă”. Destinații surpriză pentru internaționalul român

Nicolae Stanciu este unul dintre cei mai curtați fotbaliști români.

Starul de la Slavia Praga are numeroase oferte, iar Ana Maria Prodan consideră că un transfer este foarte posibil. Celebra impresară anunță că Stanciu a avut deja oferte din campionate puternice, precum cel al Turciei sau cel al Americii.

Aceasta spune că singura problemă care apare este suma de transfer, deoarece Slavia nu va accepta să îl cedeze pentru o sumă de sub 6 milioane de euro, din cauza formei excelente. (Mai multe detalii aici!)