Mutu devine LEGENDA in Italia! A ajuns la 101 goluri in Serie A dupa o dubla de senzatie cu Novara! A mai dat o pasa de gol, a scos penalty si s-a accidentat!

Adrian Mutu Stranieri
Data publicarii: Duminica 15 Ianuarie 2012, 17:22
Data actualizarii: Duminica 15 Ianuarie 2012, 17:38

Mutu a fost omul meciului dintre Cesena si Novara. "Briliantul" a dat doua goluri, a pasat pentru al treilea gol, a mai scos un penalty si a iesit accidentat. Vezi aici toate fazele facute de Mutu, care sarbatoreste 101 goluri in Serie A!

Adrian Mutu incepe in forta 2012. E titular in meciul de pe teren propriu al Cesenei cu Novara. Romanul a deschis scorul in minutul 20 cu o reluare din 5 metri dupa o reluare din foarfeca a unui coleg. Este golul cu numarul 100 pentru Mutu in Serie A.

Dupa aceasta reusita, un coleg de pe margine i-a adus lui Mutu un tricou pe care scria: "De 100 de ori liniste! Doar Mutu!"

UPDATE: Min 38: Mutu reuseste dubla cu un penalty transformat cu usurinta.

Min 44: Cesena face 3-0 iar Mutu a contribuit din plin! A centrat in fata portii iar un fundas de la Novara si-a trimis mingea in propria poarta!

Min 61: Mutu obtine penalty dupa un dribling superb in careu! "Briliantul" n-a mai batut pentru ca s-a accidentat! Colegul sau Candreva a ratat lovitura de la 11 metri!

Dupa 3 minute in care a stat intins pe gazon, Mutu a fost inlocuit de antrenorul sau. Meciul cu Novara e cel mai bun facut de Mutu de cand e la Cesena. Fanii l-au aclamat la scena deschisa in momentul schimbarii.