Drama pentru Piti si Sanmartean in Arabia! Al Ittihad a condus cu 1-0, dar a pierdut cu 3-1 derby-ul cu Al Nasr

Autor: Sport.ro
Sambata 04 Aprilie 2015, 21:21

Derby-ul cu Al Nasr a inceput perfect pentru Al Ittihad! Echipa lui Piturca, Sanmartean si Szukala a avut 1-0 la pauza.

Finalul a distrus-o, insa, pe Al Ittihad. Al Nasr a avut nevoie de numai 13 minute pentru a pune doua goluri peste adversarii lor.

Piturca pierde orice sansa la titlu in Arabia Saudita. E la 9 puncte de Al Nasr cu 5 etape inainte de finalul campionatului.

Infrangerea cu liderul e prima pentru Al Ittihad in 2015.

Chiar daca n-a mai facut un meci senzational, Sanmartean a fost unul dintre cei mai aplaudati jucatori de pe teren. Fostul mijlocas al Stelei a vazut chiar in ziua partidei un clip realizat de fani pentru el, cu cele mai tari faze de cand e in Arabia Saudita.