Meci cu final halucinant in Bulgaria. Reghecampf, protagonist intr-un adevarat THRILLER: in minutul 80 conducea, dar nu se astepta la un astfel de deznodamant

Laurentiu Reghecampf Beroe Stara Zagora Bulgaria Litex Lovech Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 Noiembrie 2015, 19:54
Data actualizarii: Sambata 21 Noiembrie 2015, 20:04

Litex Lovech si Beroe Stara Zagora, locurile 2 si 4 din Bulgaria, au fost protagoniste in cel mai nebun meci al etapei din Bulgaria.

Litex Lovech, echipa lui Laurentiu Reghecampf, si Beroe Stara Zagora au oferit un meci cu adevarat memorabil. Partida dintre locurile 2 si 4 din Bulgaria s-a incheiat cu scorul de 3-3, insa dupa un final cu adevarat nebun.

Litex a intrat in ultimele 10 minute ale partidei in avantaj, avand 2-1, dupa golurile marcate de Asprilla ('34 si '74), respectiv Djoman ('69). Nimeni nu prevedea insa ce acea sa se intample!

Beroe a egalat in minutul 82 prin Isa, pentru ca mai apoi sa preia conducerea in cel de-al 5-lea minut de prelungiri prin Da Silva.

Meciul nu s-a terminat insa asa, pentru ca Dos Reis a reusit sa smulga un egal pentru Litex in minutul 90+7, spre bucuria lui Reghecampf.