Man nu a mai reușit să înscrie pentru Parma de această dată! Ce notă a primit jucătorul român după meciul cu liderul din Serie B

Dennis Man Cremonese Parma Calcio Serie B Stranieri
Data publicarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 09:18
Data actualizarii: Miercuri 16 Februarie 2022, 09:19

Cremonese și Parma s-au întâlnit în etapa cu numărul 23 din Serie B, 3-1.

Scorul a fost deschis rapid de gazde, încă din minutul 20, prin golul marcat de Baez, care a stabilit și rezultatul la pauză. Dennis Man a fost trimis în teren de Iachini la pauză, în locul lui Coulibaly, venind după etapa trecută, în care a reușit să marcheze, în victoria 4-1 a Parmei.

Cremonese a mai înscris de două ori, în minutele 56 și 57, iar echipa românului a reușit să marcheze o dată, prin Simy, în minutul 61. Fotbalistul transferat de la FCSB nu a mai reușit să se facă remarcat de această dată, însă jocul prestat de echipă a fost pe placul antrenorului, în ciuda înfrângerii suferite.

Parma se află pe locul 13 în clasament, cu 28 de puncte obținute în 23 de meciuri jucate, la o distanță de 16 puncte de liderul Cremonese.

Notele primite de Dennis Man după meciul cu Cremonese

Prestația fotbalistului român nu a mai fost la fel de bună, iar după laudele primite în urma penultimei etape, de această dată a fost notat cu 5 de către cei de la tuttomercatoweb.com

„Este cartea lui Iachini pentru a schimba totul în a doua repriză însă nu combină prea mult”, au remarcat italienii.

Cei de la ParmaLive l-au notat cu 5.5 pe Dennis Man, argumentând: „Fără poziție în tricoul cu Zanimacchia, însă al cincilea de la mijloc nu este rolul său și o știm cu toții”.

• 8 milioane de euro este cota lui Dennis Man conform Transfermarkt.
  • 14 meciuri a jucat în acest sezon pentru Parma, având 3 goluri marcate.