Lucescu, fara Rat in teren, trece in semifinalele Cupei Ucrainei

Mircea Lucescu Sahtior Donetk Stranieri
Data publicarii: Marti 11 Noiembrie 2008, 21:05
Data actualizarii: Marti 11 Noiembrie 2008, 21:23
Daca in campionat sunt la 15 lungimi de unda in spatele liderului Dinamo Kiev, echipa lui Mircea Lucescu spera inca in Cupa: s-a calificat in semifinalele competitiei in dauna echipei din divizia secunda ucraineana, FC Olexandria.

Echipa lui Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a castigat in deplasare cu FC Olexandria,scor 2-1, dar fara Razvan Rat in teren, neconvocat pentru aceasta partida, scrie mediafax.

Seleznikova punctat din penalti in minutul 33 si Gladki a adus victoria in ultimul minut regulamentar de joc pentru Sahtior, in timp ce pentru gazde a inscris Kazaniuk in minutul 41.

Adversarii echipei lui Mircea Lucescu se decid in urma celorlalte partide din sferturi: Stal Alsevsk - Dinamo Kiev, Tavria Simferopol - Metalist Harkov si Metalurg Donetk - Vorskla Poltava.