Keseru a revenit intr-un meci oficial la prima echipa a lui Nantes!

Data publicarii: Marti 20 Octombrie 2009, 14:50
Data actualizarii: Marti 20 Octombrie 2009, 14:54

Claudiu Keseru a revenit intr-un meci oficial la prima echipa a lui Nantes dupa o lunga perioada de accidentare, fiind introdus pe teren in minutul 80 al jocului de luni, de pe teren propriu, cu FC Metz, scor 2-2, din runda a X-a din Ligue 2.

Keseru a bifat primele sale minute in liga secunda franceza in acest sezon, fiind introdus de antrenorul Gernot Rohr in locul lui Monsef Zerka.

Romanul ar fi putut aduce victoria gazdelor in minutul 88. "Introdus in finala pe teren, Claudiu Keseru nu a fost departe sa-si marcheze debutul dupa o lunga perioada de indisponibilitate cu un gol. Totusi, lovitura sa de cap dupa o centrare a lui Florian Jarjat a trecut putin prin dreapta portii aparate de Sissoko", noteaza site-ul oficial al lui Nantes.

Golurile gazdelor in acest joc au fost marcate de Darcheville '25 si Sambou '62, iar reusitele oaspetilor au fost semnate de Pied '7 si Borbiconi '12.

Claudiu Keseru a suferit o ruptura la ligamentele incrucisate ale unui genunchi, sezonul trecut, la finalul lunii aprilie, in timp ce evolua sub forma de imprumut la echipa Tours.