In minutul 72 conducea cu 2-0, insa finalul a fost absolut incredibil! Loti Boloni a trait un cosmar in Qatar! Ce s-a intamplat

Ladislau Boloni Al Khor Qatar Stranieri
Data publicarii: Joi 16 Aprilie 2015, 19:50
Data actualizarii: Joi 16 Aprilie 2015, 20:18

Meci de cosmar pentru Loti Boloni in ultima etapa din Qatar. Echipa romanului, Al Khor, a suferit o infrangere absolut incredibila dupa ce a condus cu 2-0 pana in minutul 72.

Al Khor, echipa fostului selectioner Loti Boloni, a pierdut cu 3-4 meciul disputat cu Umm-Salal pe teren propriu.

Salvata de la retrogradare, Al Khor a jucat fara miza ultimul meci din acest sezon. Echipa lui Boloni a terminat campionatul cu 30 de puncte, cu 10 mai multe decat Al Shahaniya si 19 fata de Al Shamal.

In fata lui Umm-Salal, Al Khor a avut insa parte de un meci nebun. Formatia lui Boloni a condus cu 2-0 pana in minutul 72, prin golurile lui Cesar (36' si 65').

Nebunia a inceput insa in minutul 73, atunci cand Sanli a redus din diferenta pentru oaspeti.

In urmatoarele 15 minute, Al Khor a marcat un gol si a luat 3. Mai intai, Marco Antonio a facut 3-1 pentru gruparea lui Boloni, pentru ca mai apoi sa se declanseze tavalugul. Jeremy Aliadiere, fostul atacant al lui Arsenal, a facut 3-2, Mardanli a facut 3-3, iar Tamer a adus victoria oaspetilor, scor final 3-4.

Intr-un alt meci, Claudiu Keseru a inscris pentru Al Gharafa. Fostul stelist a marcat cel de-al 8-lea gol in 9 meciuri (DETALII AICI).