8 goluri in 9 meciuri | Keseru a terminat sezonul din Qatar cu un gol, dar echipa sa a pierdut!

Claudiu Keseru Al Gharafa Qatar Stranieri
Data publicarii: Joi 16 Aprilie 2015, 19:28
Data actualizarii: Joi 16 Aprilie 2015, 21:17

Fostul stelist Keseru inscrie la foc automat pentru Al Gharafa, in Qatar! Internationalul roman, care a marcat si golul victoriei cu Insulele Feroe, a marcat in meciul pe care Al Gharafa l-a pierdut in fata celor de la Al Wakra.

Lui Keseru ii merge din bine in mai bine in Qatar. Atacantul a ajuns la 8 goluri in 9 meciuri, dupa ce a inscris astazi in partida cu Al Wakra.

Vandut de Steaua la Al Gharafa in schimbul unei sume importante, atacantul, care a marcat de 12 ori in turul de campionat, face legea si in ofensiva noii sale formatii.

Keseru a inscris goluri importante pentru Al Gharafa de la transferul in Qatar si a ajutat echipa sa obtina cateva victorii. Cu toate acestea, Al Gharafa a terminat campionatul pe locul 6, etapa de astazi fiind ultima. Al Ahli Doha a invins cu 2-0 codasa Al Shahaniya si a depasit formatia lui Keseru.

Meciul dintre Al Gharafa si Al Wakra s-a incheiat cu scorul de 1-2.

N-a fost de ajuns, am egalat in minutul 49. Acum ma doare capul rau de tot, o minge sutata m-a lovit violent in minutul...