Ianis Hagi, analizat de spanioli: "A vrut, dar n-a reușit!"

Ianis Hagi Deportivo Alaves Stranieri Ianis Hagi
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 12:17
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 12:19

Athletic Bilbao a obținut o victorie importantă sâmbătă seara, învingând-o pe Deportivo Alaves cu 2-0 în etapa a 29-a din La Liga.

Bilbao a deschis scorul printr-un gol marcat de Gorka Guruzeta în minutul 32, din pasa lui Nico Williams. Același Guruzeta a dublat avantajul echipei sale cinci minute mai târziu.

Ianis Hagi a fost trimis pe teren în minutul 58, în speranța că va putea ajuta echipa să obțină un rezultat pozitiv, dar nu a reușit să schimbe soarta meciului.

Spaniolii apreciază efortul depus de Ianis Hagi

După meci, publicația Noticias de Alava a scris: "Ianis Hagi a avut la dispoziție o jumătate de oră pentru a-și face simțită prezența, deși este adevărat că nu era contextul ideal pentru asta. S-a văzut că a dorind să participe pe faza de atac, dar nu a găsit spațiile."

Următorul meci al lui Alaves va fi pe 31 martie, pe teren propriu, în compania celor de la Real Sociedad.