Hibernian 0-1 Rangers | Scotienii se impun fara ca Ianis Hagi sa joace vreun minut

Ianis Hagi Hibernian rangers Stranieri Hibernian - Rangers, LIVE SCORE de la 21:45 | Ianis Hagi si Rangers vor sa continue seria excelenta in campionat! Deplasare de foc pentru lider
Data publicarii: Miercuri 27 Ianuarie 2021, 21:45
Data actualizarii: Vineri 29 Ianuarie 2021, 00:38

Rangers s-a impus cu scorul de 1-0 impotriva lui Hibernian.

Hibernian 0-1 Rangers

Rangers isi continua parcursul incredibil in Scotia! Ianis Hagi a stat pe banca in partida de azi si nu a fost folosit niciun minut. Echipa condusa de Gerrad este pe primul loc in campionat cu 72 de puncte. Ocupanta locului secund, Celtic, a acumulat 49 de puncte, dar are si 3 meciuri mai putin jucate.

• Hibernian - Rangers, LIVE SCORE de la 21:45 | Ianis Hagi si Rangers vor sa continue seria excelenta in campionat! Deplasare de foc pentru lider

Min. 90: Final de meci! Rangers sa impune cu 1-0.

Min. 62: GOOOOOOOL RANGERS! Morelos deschide scorul pentru echipa lui Gerrad!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de star:

Rangers se deplaseaza la Hibernian pentru meciul din etapa cu numarul douazeci si sase din Premiership. Echipa lui Gerrard ramane neinvinsa in campionat, in acest sezon si vine dupa victoria la scor cu Ross County, 5-0.

Ianis Hagi este anuntat titular dupa inca o prestatie buna in etapa precedenta. Hibernian a fost prima echipa impotriva careia Ianis a inscris in Scotia in urma cu un an, iar acum are sansa sa inscrie din nou.

Mijlocasul roman este cel mai bun pasator al lui Rangers, cu 9 pase decisive in 21 de meciuri, la egalitate cu Tavernier, care este de altfel si goglheter in Scotia, cu 11 reusite.

Rangers este lider in Scotia cu 69 de puncte in 25 de meciuri jucatem la 23 de puncte distanta de rivala Celtic, care are insa si 3 meciuri in minus.

In ultima intalnire dintre cele doua, Rangers s-a impus cu 1-0. Mai mult decat atat, Hibernian, care este pe locul 4 in clasament, nu a mai castigat in fata oaspetilor din 2018.