GOOOOL RRRAUL! Executia superba cu care a marcat in fata lui Besiktas! Meci perfect cu gol si pasa de gol pentru Rusescu. VIDEO

Raul Rusescu Besiktas Osmanlispor Stranieri
Data publicarii: Marti 22 Decembrie 2015, 10:12
Data actualizarii: Marti 22 Decembrie 2015, 10:13

Raul Rusescu a marcat un gol si a dat o pasa de gol pentru Osmanlisporin infrangerea cu 3-2 in fata lui Besiktas.

Raul Rusescu a deschis scorul in minutul 21, cu un loc peste portarul Tolga Zengin, Mario Gomez (34) a restabilit egalitatea, dupa care gazdele au trecut din nou in avantaj gratie golului marcat de Papa N'Diaye (44), din pasa fostului jucator stelist.

Besiktas a reusit sa obtina victoria, gratie "dublei" reusite dupa pauza de argentinianul José Sosa (49, 90+1).

Rusescu a fost inlocuit in minutul 74 cu camerunezul Pierre Webo. Mijlocasul român Gabriel Torje nu a facut parte din lotul lui Osmanlispor FK la acest meci. Japonezul Takayuki Seto (ex-Astra Giurgiu) a fost rezerva la echipa gazda.

Raul Rusescu a reusit al doilea sau gol in campionat (in sase meciuri), pe lânga unul marcat in Cupa Turciei.

in clasament, Besiktas ocupa primul loc, cu 38 de puncte, urmata de Fenerbahce, 37 p, Galatasaray, 29 p, Medipol Basaksehir FK, 20 p, Kasimpasa SK, 29 p, etc. Osmanlispor FK ocupa locul 12, cu 18 puncte.